Středa, 22 března, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
ZdravíNedaří se vám usnout? Zkuste armádní techniku ​​- prý funguje zaručeně!

Nedaří se vám usnout? Zkuste armádní techniku ​​- prý funguje zaručeně!

Problém usínání není v dnešních časech ničím výjimečným. Náš den je plný tolika vizuálních, ale i zvukových vjemů a vzruchů, k nim se přidává samotná mysl, často stres a také moderní technologie.

Pravda 26.08.2021 11:00 relax, spánek, jóga Foto: Shutterstock
K spánku může pomoci trénování techniky přímo z vojenského pole.
Není divu, že pak si večer člověk lehne do postele, ale spánek ne a ne přijít. Hlavou se stále prohání množství myšlenek. V kontextu tohoto problému se již delší dobu hovoří o využívání zaručených pomocníky. A ne, není řeč o tabletkách na spaní.

Několik magazínů se v poslední době obrátilo směrem k armádní technice, která pomáhala vojákům co nejrychleji usnout (a nabrat tak síly) – a to i v takových stresových situacích, jako byl boj či pobyt ve válečné zóně.

Jak tato technika vypadá? Kroky popsal například britský magazín Vogue následovně:

Uvolněte celý obličej, včetně svalů a jazyka, od čelisti až po vnitřek úst. Pomoci vám může, pokud nejprve jednotlivé obličejové svaly zkusíte napnout a následně je uvolněte.
Spusťte ramena, uvolněte napětí a nechte vaše ruce volně při těle.
Vydechněte, uvolněte vaši hruď a soustřeďte se na svůj dech. V celém procesu postupně uvolňujte i nohy – stehna, lýtka, nechte je ovládnout pocitem gravitace – směrem do postele.
Vyčistěte si mysl, zkuste si představit nějakou uklidňující nebo relaxační scenérii. Pokud to nefunguje, opakujte si několik vteřin dokola větu „Nemysli“.
Podle zkušeností přímo z armády byste do pár vteřin měli usnout, ale odborníci upozorňují, že tento „rituál“ si žádá trénink a praxi.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper