Úterý, 30 května, 2023
novinky
PR článek

Sedačky: velký přehled typů, stylů a materiálů sedacích souprav a dalšího nábytku k sezení

Redakce doporučuje

Sedačky: velký přehled typů, stylů a materiálů sedacích souprav a dalšího nábytku k sezení
Sedačky jsou více než jen nábytek určený k sezení. Poskytují kýžený odpočinek po několikahodinové práci, zpříjemňují sledování televize, umožňují příjemné setkání s rodinou či přáteli a v neposlední řadě zatraktivňují celkový interiér obývacího pokoje.
Je jen na vás, zda jejich povýšíte i na dominantu místnosti nebo jejich stylově zakomponujete do zbytku zařízení, se kterým budou tvořit harmonický celek. Co se týče samotného vzhledu, možnosti jsou dvě. Buď se rozhodnete pro sladění tón v tónu, ale „zabřednout“ do eklekticismu.
nejlepší Sedačky
rohové sedačky
Nejoblíbenějším typem sezení v obývacím pokoji jsou rohové sedačky. Přizpůsobí se menším i větším prostorem a uplatní i ve funkci příležitostné náhrady postele. Paradoxem je, že právě možnost rozložení nebo fixní variantu ovlivňuje do určité míry jejich kvalitu.
V části, kde se jinak „skrývá“ rozkládací modul, by totiž v opačném případě byla zhutněna další výplň. Rohové sedačky si proto můžete vybírat s důrazem na zaručené pohodlí nebo maximální komfort. Nejen tímto výběrovým kritériím se věnujeme v článku rohové sedačky.
Rohové sezení je ideálním adeptem na „designovou hru“ s kombinováním materiálů. Nemusí jít přitom o různé druhy vzorů či odlišnost barev. Rafinovanost v jednoduchosti je cílem k dosažení elegantní sedačky. „Mixováním“ tón v tónu dosáhnete zajímavost, ale ta připadá zejména stejnému odstínu, ale z různých textilních struktur.
SEDACÍ SOUPRAVA


klasické sedačky
Kombinace 3 + 2 + 1 je klasikou mezi sedacími soupravami. V současnosti je však oblíbenější jejich mírně upravené složení, a to v podobě 3 + 2 nebo 3 + 1 + 1. Typickým znakem byly vždy vzory, od kterých se však postupně upouští. O jejich výhodách a nevýhodách se můžete dozvědět v článku o klasických sedačkách.
Nahradili je neutrální nebo pastelové barvy, ale spíše v tlumených odstínech. Látkové čalounění je základ, stejně jako vysoké opěrky. Nízko umístěné sedáky najdete zřídka, díky čemuž je vstávání jednodušší. Právě proto tento typsedačky vyhovuje zejména seniorům.
Při výběru je nutné dbát i na další způsoby pohodlného lenošení. Pravoúhlý sklon opěradla a místa určeného k sezení nebude správným řešením. To ani velká hloubka sedáků. Pozor i na polštáře. Ne každému vyhovuje takový způsob opěradlové části.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Co patří a naopak nepatří do italské kuchyně?

Patříte mezi milovníky italské kuchyně? V tomto článku vám představíme několik základních pravidel, co při její přípravě dodržet a...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img