Středa, 22 března, 2023
novinky
PR článek

Jak zařídit kuchyni? – Rady a tipy, které ocení + top nabídky

Redakce doporučuje

Jak zařídit kuchyni? – Rady a tipy, které ocení + top nabídky
Gurmánské království, i tak by se dala nazvat kuchyň. Pokud právě přemýšlíte nad její rekonstrukcí nebo vám v hlavě běhají nápady na kuchyňskou linku do novostavby, zbystřete pozornost. Přinášíme vám totiž několik tipů i inspirací.
Staré známé, že kuchyně je srdcem domova, stále platí. Platí však i to, že je investicí na několik (i desítek) let, a ne levnou. Proto musí splňovat funkčnost i estetičnost v pravém smyslu slova. Čemu se vyvarovat, na co nezapomenout, jak postupovat?

Dispoziční řešení a velikost prostoru udává směr
Opět prostor v hlavní roli. Právě ten určuje základní pravidla hry. Zda bude kuchyňská linka „jednolitou stěnou“, dvojlinkou, nabude tvar L nebo U či přenechá místo i ostrůvku.
Pokud máte vybraný tvarový varianta, na otázku jak zařídit kuchyň následně budou navazovat další otázky – jak často se v kuchyni zdržujete, kolik času věnujete přípravě jídel a kolik lidí se pravidelně v domácnosti stravuje? Od toho bude totiž záviset i celkové vybavení.
kuchyňská linka Kondela
Kuchyňské zóny a centra pro přípravu jídel
Funkční a správné zorganizovaná kuchyně má vymezené jednotlivé zóny, rozdělené podle činností, které se v kuchyni běžně provádějí. Hlavní centra jsou tři – chladicí, mycí a centrum vaření.
Mezi další zóny však může patřit i uskladnění potravin či zóna na úschovu kuchyňského nářadí. Pracovní plocha, a tedy část kuchyňské desky, která se využívá k přípravě jídel, by měla mít alespoň 90 cm.
Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.sk, Masiv24 a na hezkynabytek.cz, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.
více Informací
Vnitřní vybavení versus vnější design
Usnadnit přípravu jídel může také důmyslné vnitřní vybavení skříněk. Speciální úložné systémy, organizéry na kuchyňské nádobí, potravinové skříňky s přehlednými koši sice rozpočet navýší, ale ušetří na prostoru. Vhodné jsou zejména v případě, že zařízení bytu nedisponuje komorou.
Kuchyňská dvířka by měly odpovídat zvolenému stylu. Ozdobné skříňky, frézované kuchyňská dvířka a mosazné nebo keramické úchytky sluší venkovskému stylu, zatímco moderní upřednostňuje čisté linie a bezúchytkové otevírání.
Jak zařídit moderní kuchyň? Kuchyňská linka bez úchytek může mít několik variant otevírání. Jednou z možností jsou integrovány úchytky, které fungují pomocí zapuštěné lišty. Tip-on nebo Servo-drive zase zaručí jednoduché otevírání pomocí lehkého dotyku.
kuchyň novýnábytok
Rozpočet se týká i spotřebičů
Zařízení kuchyně tvoří kromě samotného nábytku i spotřebiče. Jejich cena závisí nejen na technologických lahůdek, ale také na tom, zda se jedná o integrované nebo volně stojící spotřebiče. Zabudovat ledničku, troubu, mikrovlnnou troubu či kávovar totiž vyjde poměrně draho.
Paradoxně, v současnosti se stávají oblíbenci i volně stojící smaltované sporáky, jejichž cena je i několikanásobně vyšší než u již zmíněných spotřebičích. Jsou součástí venkovských i moderních domácností, kombinování stylů je totiž trendem.
Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.sk, Masiv24 a na hezkynabytek.cz, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.
více Informací


Na co nezapomenout?
Jak zařídit kuchyni? Přece nadčasově! Vybírejte materiály a barevné provedení, které nejsou jen aktuálními trendy. Jinak by se vám mohlo stát, že budete mít chuť po pár letech vyměnit celé zařízení interiéru kuchyně. Vsaďte na přírodní odstíny a dřevo, ty jsou moderní stále.
Světlé barvy se postarají o optické zvětšení, tmavé vyžadují dostatek přirozeného světla i umělého osvětlení. Aby prostor působil vzdušně, vyhněte se víceúrovňové členitosti kuchyňského nábytku. Klidně sáhněte i po alternativě horních skříněk, po policích, které jsou samonosné nebo drží na konzolách. Otevřeným skříňkám s policemi se raději vyhněte.
Harmonický interiér a nábytkové komponenty, které ladí. I to je odpovědí na otázku jak zařídit kuchyň. Na celkovém vzhledu se podílejí také doplňky, stylové potravinové dózy či smysl pro detaily. Nepodceňte je.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Samolepící archové etikety

Etiketa je důležitou fází při výrobě produktu a jeho komercializaci. Moderní etikety se sériově vyrábějí v různých typech, provedeních...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img