Středa, 22 března, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
ZdravíBezpečná hladina alkoholu u těhotných žen neexistuje! Pití by mělo být tabu

Bezpečná hladina alkoholu u těhotných žen neexistuje! Pití by mělo být tabu

Konzumaci alkoholu se nevyhýbají ani těhotné ženy. Upozorňuje na to nejnovější statistika Národního centra zdravotnických informací (NCZI), která se zaměřuje na škodlivý vliv alkoholu na zdraví obyvatel ČR. Centrum ji zveřejnilo na svém webu.

„Z celkového počtu porodů 56 596 v roce 2019 bylo 205 případů rodiček, které užívaly alkohol i během těhotenství,“ informovalo NCZI s tím, že nejvíce takových rodiček bylo ve věkových skupinách 18 až 19 let, 20 až 24, ale i ve věku 40 až 44 let.

děti, školka
ČTĚTE VÍCE
Kdy je dítě připraveno navštěvovat mateřskou školu?
Odborníci tvrdí, že bezpečná hladina alkoholu u těhotných žen neexistuje. „Alkohol prochází placentou a krví do plodu, a protože ten ho nedokáže odbourat, jeho koncentrace je po dvou až třech hodinách dokonce vyšší než u matky,“ připomíná Národní portál zdraví.

Dětí s fetálním alkoholovým syndromem (FAS) se rodí stále více. Projevuje se trvalým poškozením mozku, dysmorfickými znaky, poruchami růstu, vnímání i chování a intelektuálními i emocionálními problémy.

Podle lékařů by alkohol měl být během těhotenství pro budoucí matky absolutně tabu. Nejčastějšími projevy FAS jsou malá hlava, úzké oční štěrbiny, plochá střední část obličeje, nízký hřbet nosu, problémy se svalovým tonem, omezená pohyblivost kloubů, vrozené srdeční vady, poškození sluchu a zraku a rozštěp rtu a patra.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper