Úterý, 30 května, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
ZdravíSnažíte se o udržení stálé hmotnosti? Pak myslete na snídani, zde jsou...

Snažíte se o udržení stálé hmotnosti? Pak myslete na snídani, zde jsou doporučení

Pokud jste v období, kdy zuby nehty bojujete proti ukládání tuku na nechtěných místech a snažíte se udržet si stálou hmotnost, tyto tři složky by měly být pravidelnou součástí vašich snídaně.

Pravda 31.08.2021 09:00 Hrášková omeleta s pažitkou Foto: Shutterstock
Omeleta – pokud přidáte zelenou fazolky či jinou luštěninu, je to výborný start dne.
Pokud hned ráno tělu dopřejete cukr a jednoduché uhlohydráty, rychle pocítíte během dopoledne hlad a tím pádem si budete muset dopřát další kalorie. Moudřejším krokem je dopřát si takové potraviny, které vám v boji s břišním tukem během dopoledne pomohou.

Ořechy obsahují mnoho důležitých vitamínů a minerálů. Navíc jsou bohaté na zdravé omega mastné kyseliny a obsahují také bílkoviny, které zasytí na delší dobu. Studie ukázaly, že stačí hrst ořechů denně a stálá hmotnost se vám bude udržovat při aktivním životním stylu snadněji. Ořechy můžete nasypat na ovesné vločky či rozmixovat v ranním smoothie.

chléb, pečivo, bageta, pekárenské výrobky
ČTĚTE VÍCE
Jak správně zmrazit chléb či rohlíky? Na co si dát pozor?
Fazolky obsahují dokonalou směs vlákniny, komplexních sacharidů a bílkovin. Zelené fazolky přidejte ráno do omelety nebo si z nich připravte hummus a ráno si ho natřete na celozrnné pečivo. Už polovina šálku zelených fazolek poskytne tělu sedm gramů bílkovin a pět gramů vlákniny.

Zelené listy možná nejsou vaší stálou součástí snídaně, ale je to škoda. Špenátové listy či rukola obsahují hodně vitamínu C, snižují krevní tlak a dokonce mohou tlumit záněty. Vláknina v zelené zelenině výrazně podporuje zdraví střev, díky čemuž si snadněji udržujeme i dobré trávení a stálou hmotnost.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper