Úterý, 30 května, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodyInvertorová svářečka: Volte mezi různými metodami sváření

Invertorová svářečka: Volte mezi různými metodami sváření

Pokud hledáte univerzální přístroj, který vám svařování opravdu usnadní, pak je invertorová svářečka tou nejlepší volbou. Kombinuje praktické funkce a moderní technologii, díky které si získala velkou oblibu. Skvělým řešením je pro všechny kutily, ať už jste začátečník, či máte dlouholeté zkušenosti.

Spínaný zdroj

Spínaný zdroj je pro invertorovou svářečku klíčový, umožňuje totiž využívat princip, při kterém je měněno střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční, až 100 kHz. Následně pak dochází k jeho usměrnění. Svářečka je mnohdy nazývána také jako svářecí invertor. Invertor je totiž měnič, který umožňuje změnu napětí. Jsou tak naplno využity možnosti dané elektroniky a přístroj nabízí mnoho výhod a praktických funkcí.

Další funkce

Invertorová svářečka využívá moderní technologie, kromě samotného invertoru však nabízí také řadu dalších funkcí. Jednou z nich je například snadné nahození oblouku, takzvaný hot start. Kromě toho vám však práci usnadní také ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Tato jedinečná kombinace se postará o to, že svařování pro vás bude hračka.

Nízká hmotnost

Jednou z velmi důležitých vlastností svářecího invertoru je také jeho hmotnost. Ta je totiž výrazně nižší než u jiných typů svářeček. To je umožněno stoupající frekvencí, díky které se snižuje velikost transformátoru. Celkově to tak vede ke zmenšení a snížení hmotnosti svářecího invertoru. Hodí se tak i pro práci na žebříku. Některé modely jsou navíc vybaveny praktickým popruhem přes rameno. Svářečka tak při práci nikde nepřekáží a její využití je jednoduché.

Svářečky s invertorem jsou velmi oblíbenou volbou a na trhu tak mají významné místo. Díky kombinaci různých vlastností vám sváření usnadní.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper