Úterý, 30 května, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
FinanceDo konce srpna soudy vyhlásily více konkurzů než za celý rok 2020

Do konce srpna soudy vyhlásily více konkurzů než za celý rok 2020

Slovenské soudy prohlásili za prvních osm měsíců letošního roku více konkurzů než za celý rok 2020. Nejvíce firem skončilo v konkurzu právě v srpnu, kdy jejich počet dosáhl 31 a ve srovnání s červencem se tak počet konkurzů zvýšil o více než třetinu. V srpnu soudy zároveň povolily dvě restrukturalizace, vyplývá z analýzy správce úvěrových registrů, společnosti CRIF – Slovak Credit Bureau (dále CRIF SK).

V meziročním srovnání se srpnem 2020 počet konkurzů vzrostl až o 181,82 procenta (z 11 na 31) a počet restrukturalizací se zdvojnásobil (z jedné na dvě). „V minulém měsíci se mezi společnostmi, na majetek kterých byl prohlášen konkurz, vyskytly i tři společnosti, které využívaly institut dočasné ochrany. Zároveň 178 konkurzů vyhlášených v prvních osmi měsících letošního roku již překročilo počet konkurzů prohlášených za celý minulý rok. Těch bylo 167, „upřesnila hlavní analytička CRIF SK Jana Marková.

Během posledních 12 měsíců bylo vyhlášených 235 konkurzů, což je o 10,33% více než ve srovnatelném předchozím období (213 konkurzů). V období od září 2020 do srpna 2021 bylo povolených 25 restrukturalizací podnikatelských subjektů, což je ve srovnání s předchozím obdobím (24 restrukturalizací) o 4,17% více.

Všechny srpnové konkurzy byly vyhlášeny na majetek právnických osob, přičemž 30 z nich byly společnosti s ručením omezeným a jedna byla akciová společnost. Až 54,84% představují společnosti bez zaměstnanců. Restrukturalizace byly v srpnu povoleny dvěma společnostem s ručením omezeným.

Největším zaměstnavatelem, na majetek kterého byl v srpnu 2021 vyhlášen konkurz, byla společnost Chemstroj, která se zabývala opravou strojů, s 50 – 99 pracovníky. Nejvíce konkurzů soudy v srpnu vyhlásili v Bratislavském kraji, kde zkrachovalo 11 společností, v Nitranském šest a v Žilinském kraji pět.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper