Úterý, 30 května, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
Pro ženyJak podpořit batole ve vývoji

Jak podpořit batole ve vývoji

Oslavilo vaše dítko první narozeniny? Pokud jste měli pocit, že první rok vašeho miminka a jeho přerod od novorozence na neposedné batole proběhl mílovými kroky, batolecí období bude pro vás jako jízda na tobogánu.

V prvních měsících dítěte jeho tělíčko extrémně rychle roste, vy nestíháte vyměňovat jednorázové plenky (pro batolata doporučujeme Dada pants 4) a kupovat nové a nové oblečení, v dalších dvou letech bude vaše dítě dnes a denně objevovat nové poznatky.

Batolecí období – tedy doba od jednoho do tří let je totiž z hlediska vývoje řeč a nových dovedností, ta nejúžasnější. Progres uvidíte každý den. Co nevidět už nebude vaše dítě potřebovat plenky, pomalu ale jistě se vydá po svých objevovat svět. I z hlediska jídelníčku bude jeho svět barevnější, může už jíst více potravin, konečně vás vaření začne bavit.

Jak podpořit vývoj batolete?

Neučte se ho uklízet před televizor, ale povídejte si s ním, i když třeba uklízíte. Můžete spolu třeba třídit hračky, aby batole vědělo, že do jedné krabice patří balónky, do jiné autíčka a do další plyšáčci. Využijte toho, že batole se rádo učí a dosud bere úklid jako zábavnou hru.

Buďte co nejvíce venku. Je to důležité nejen pro imunitu, ale hraní s pískem, zalévání kytiček, bosá chůze po trávníku, sbírání šišek v lese – to vše je pro batole jedno obrovské dobrodružství a zároveň je to jedinečný trénink motoriky.

Jen nezapomínejte na to, že mají batolata citlivou pokožku, proto když se s batoletem vydáte nyní v létě k vodě, používejte krémy s velmi vysokým UV faktorem. Dětská kosmetika je certifikovaná, neobsahuje škodlivé chemické látky a navíc je většinou vyrobena tak, že obstojí i při řádění ve vodě.

Až vás přestane bavit koupání, bude nejvyšší čas se porozhlédnout po obchodech a pořídit první odrážedlo, které umožní také trénink motoriky, ale batolata je mají velice ráda, protože je to pro ně nový druh pohybu a připadají si velice dospělá – mají pocit, že mají „kolo“ jako rodiče. Na vaše kolo přimontujte dětskou sedačku a vydejte se s batoletem na projížďky po okolí, vyprávějte jim, co vidíte, popisujte krajinu, stromy, kytičky, ukazujte zvířátka. Vydejte se na nejbližší ekofarmu a nechte své děti pohladit kozičky, ovečky, slepičky. I domácí mazlíčci mají pro vývoj batolat svůj přínos.

Většina dětí, jež žijí s pejskem, či kočičkou od narození, mají lepší imunitu a navíc si zvykají, že se o zvířátka musíme starat. Až bude batole větší, můžete jej nechat například dosypat pejskovi granule. My dospělí to ani nevnímáme, ale jakýkoliv pohyb cvičí batolecí motoriku, koordinaci a přesnost.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper