Úterý, 7 února, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodySamolepící archové etikety

Samolepící archové etikety

Etiketa je důležitou fází při výrobě produktu a jeho komercializaci. Moderní etikety se sériově vyrábějí v různých typech, provedeních a dokonce mají různé účely.

Jeden z nejoblíbenějších a nejpohodlnějších typů etiket je samolepicí. Používají se téměř ve všech oblastech života. A to nejen pro informování kupujících: takové etikety slouží jako atraktivní prvek dekorace výrobku, nesou informaci o složení a místě původu výrobků (zejména pokud jsou dovezeny ze zahraničí). Etikety se také používají ve formě hologramu k ochraně výrobce a produktu před paděláním a elektronickým sledováním v logistice.

Hlavní informace, které by etiketa měla obsahovat, je název výrobku, datum jeho výroby, datum spotřeby a podmínky skladování, složení, výrobní společnost, její logo a údaje, hmotnost a cena.

Standardní rozměry etiket jsou 30×19, 37×25 a 45×40 mm, ale není nutné tyto parametry dodržet. Můžete udělat svůj produkt jedinečným a odlišit se od konkurence.

Vyrábějí se v jakékoli formě: v rolích, na listech i jednotlivě. Nejčastěji se používají etikety na listech. Tisknou se na samolepicí archy, jejichž velikost závisí na způsobu tisku a tiskárně. Po vytištění se hlavní lepicí vrstva ořízne („přeřízne“), aniž by došlo k poškození podkladu. Poté jsou hotové etikety ve formě archů odeslány zákazníkovi.

Počet etiket je hlavním faktorem při výběru způsobu tisku a formy výroby. Tisk s minimální cenou za štítek zpravidla vyžaduje velké náklady na samotný proces. Malé objemy výroby etiket nejsou optimální, proto se používá technologie digitálního tisku, která racionalizuje náklady při výrobě středních a malých sérií.

Cena zahrnuje náklady na materiál, tisk a řezání. Etiketa bude dražší, pokud bude surovina kvalitní. Oběh ovlivní i cenu.

Mezi výhody samolepicích etiket patří snadná aplikace na zboží všech velikostí a tvarů, jednoduchý výběr lepidla pro použití papírových etiket ve strojích, široký výběr samolepicích materiálů, který umožňuje tisk nejvhodnější etikety. Dále je to možnost nalepení etikety libovolné složitosti, stejně vysoká kvalita ručního i automatického nanášení etikety, pevné, odolné a jednotné přilnutí etikety k výrobkům (lepidlo nezasychá, etiketa se tedy neztratí při přepravě a dlouhodobém skladování). A díky použití laminace a lakování lze zlepšit ochranu etikety před kyselinami, mastnotou, vlhkostí a rozpouštědly.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper