Úterý, 7 února, 2023
novinky
PR článek
- Reklama -Newspaper
FinancePřibylo dalších 83 nových bytů, zájem o bydlení trvá

Přibylo dalších 83 nových bytů, zájem o bydlení trvá

Soukromý investor rozšířil ve Zvolenu počet nových bytů o dalších 83. Byty přibyly v severozápadní části města a rozšířili tak již existující rezidenci Hron.

Podle developera jde o druhou ze čtyř původně plánovaných etap v dané lokalitě. Výstavba trvala 17 měsíců a stála 8,6 milionu eur. Celkem je již v této části města 173 bytů.

„I přes pandemiích nám podařilo stavbu realizovat v plánovaných termínech. Zásluhu na tom má nepochybně výběr filigránové řešení, jakož i efektivní práce celého projektového a realizačního týmu včetně dodavatelů stavby, „uvedl pro TASR generální ředitel investiční společnosti Arkon Andrej KONKA.

Zbývající a prozatím poslední dvě etapy plánuje společnost realizovat současně. „Momentálně jsme už ve stádiu přípravy projektové dokumentace. Spuštění výstavby plánujeme v průběhu několika měsíců,“ doplnil. Podle něj zájem o byty ve městě přetrvává. „Z vystavěných 83 bytových jednotek je dnes volných už jen 15,“ připomněl Konka.

Zvolen patří k městům, kde v uplynulých letech probíhala intenzivní bytová výstavba. Soukromí investoři tam například postavili dva obytné domy Panorama a Emporia se 72, respektive 50 byty. Postavené jsou také bytovky se 70 byty pod Pustý hrad. Nová bytovka asi s 80 byty byla loni předána iv části Rákoš. Staví se také bytovka Hájik s 30 byty v části Môťová a v centru města, nedaleko nákupního centra se připravuje stavba bytovek se 106 byty.

Dalších více než 600 nájemních bytů, z nichž podstatná část se postavila v uplynulém desetiletí převážně prostřednictvím úvěru ze Státního fondu rozvoje bydlení, má ve správě město Zvolen. Stojí například na sídlišti Zlatý Potok, v lokalitě Balkán a také na Rákoši. Další desítky bytů vznikly rekonstrukcí starších objektů.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper